Hĺbkové čistenie podlahy v Obecnom dome v Prahe

Obecní dom (pôvodným názvom Reprezentačný dom hlavného mesta Prahy) je jedna z najznámejších novobarokových stavieb v Prahe s novorenesančnými prvkami a secesnými interiérmi, ktorá stojí na námestí Republiky, v susedstve Prašnej brány. Slúži predovšetkým k reprezentačným účelom. Bol vybudovaný v rokoch 1905 - 1912 na mieste niekdajšieho Kráľovského dvora, v ktorom v rokoch 1383 - 1484 sídlili českí králi.

V Obecnom dome je niekoľko sál, z ktorých jeden z nich – Grégrov sál – sa podrobil kompletnému hĺbkovému čisteniu - teda parkiet.

 

Pri prehliadke Grégrova sály, pôvodne nazývaného besedný, každého zaujmú nádherné stropné obrazy Život, Poézia a Smrť z roku 1911 a na stenách môžeme obdivovať trojicu obrazov Pieseň milostná, vojnová a pohrebná, ktoré sú tu od roku 1914. Tieto skvostné maľby na plátne sú dielom Fr. Ženíška. Steny sú pokryté náročne vypracovaným umelým mramorom. Na pilieri medzi oknami je umiestnená busta dr. J. Grégra od E. Halmana. Aj tu nájdeme krásnu štukovú výzdobu tento krát od A. Nováka.

Podlaha v Obecnom dome je dennodenne zaťažovaná davom turistov a tunajších Pražanov, ktorí idú za kultúrou. Drevená podlaha Grégrova sály – nové dubové štvorce tu boli položené v roku 2009. Zástupca Obecného domu v Prahe požiadal firmu Bona o radu ako naložiť s podlahou, ktorá je už špinavá, opotrebovaná, zašlá a odretá... Predsa len reprezentatívne priestory ako je napr. Grégrov sál v Obecnom dome si zaslúži perfektný stav podlahy.

A tak sme sa pustili do práce. Odporúčaným systémom bol stroj Bona Power Scrubber a čistiaci prípravok Bona Deep Clean Solution, ktorý na podlahe dokázal zázraky už za pár hodín práce. Podlaha vrátane pódia vo veľkosti plochy 180,00 m² bola vskutku silne zašpinená v dôsledku nekvalitnej údržby. Čistenie sa vykonávalo v dvoch krokoch – vodorovne a zvisle na podlahu.

Celková spotreba prípravku bola 5 l čistiaceho prostriedku na 70 l vlažnej vody.

Po dôkladnom strojovom čistení pomocou Bona Hĺbkového čistiaceho systému bola na podlahu aplikovaná Bona Leštenka na parkety (lesk) pomocou Bona Mopu a aplikačnej žltej utierky.

Výsledný efekt podlahy bol markantný a zožal veľký obdiv. Zástupca Obecného domu bol pri predávaní hotovej zákazky veľmi spokojný s celkovým dojmom.

Zakázku realizovala firma:
ZAHRADNÍK PARKET
Bělohorská 251
Praha 6
Tel.: 233 355 222
www.zahradnikparket.cz

Fotogalerie

 

2017-07-17
Klášter Želiv. Půvabný název, který nese za svým názvem spoustu činností. Podlaha v klášteru byla po dlouhých letech značně opotřebovaná. Byl třeba odborný zásah. Zcela nová pokládka podlahy. Podlahu bylo nutné odborně připravit na pokládku, přilepit pomocí Bona R848, vytmelit pomocí Bona Gap Master a po přebroušení pomocí brusky Bona Belt a Bona Mini Edge už jen aplikovat Bona Hard Hax Oil - Tvrdý voskový olej. Výsledek posuďte sami!
2017-01-23
V základní škole v tělocvičně dosloužila podlaha. Instalace nové podlahy - sportovní palubovky a rošt BOEN, celkové plochy 600 m2 byla hračka. Po dokončení montáže se zaměřilo hřiště, které se přebrousilo diamantovým brusivem Bona Diamond s použitím brusky Bona Flexisand a unašeče Bona Power Drive. Poté se nanesla oranžová barva Bona Sportive Paint a přelakovalo lakem Bona Traffic, pro nejvyšší odolnost povrchu.
2016-11-03
Staré bukové parkety už mali svoju najlepšiu slávu za sebou. Boli značne poškodené a lepené do smoly, na mnohých miestach už nedržali o podklad. Na vyrovnanie poslúžili špeciálne impregnované OSB dosky. Nové dubové parkety boli nalepeny pomocou stroja Bona Optispread vybaveného lepidlom Bona R848. Parkety se vybrúsili, vytmelili medzierky tmelom Mix and Fill Plus, a lakovali základný náter Prime Intense. Ako vrchnú vrstvu, dostal tanečný parket kabát o dvoch náteroch laku Bona Traffic HD polomat.
2016-10-10
Dřevěná podlaha v Zrcadlově síni byla značně opotřebovaná, seschlá. Objekt je využíván k reprezentativním účelům, a tak potřeboval odborný zásah: renovaci. Kazetová dubová podlaha se musela zpevnit pomocí Bona R200, jelikož některé díly kazet byly uvolněné, poté byla plocha vytmelena pomocí Bona Mix and Fill Plus. Pak následoval nátěr olejem Bona Craft Oil 2K a přelakování vysoce odolným vrchním lakem Bona Traffic HD.
2016-09-14
Dlouholetý zákazník firmy Bona si položil do svého nově zrekonstruovaného domu krásné jasanové parkety. Pro jeho povrchovou úpravu chtěl zvolit zajímavý lak. Vybral si Bona White jako základní lak a přelakoval vrchním lakem Bona Wave! Podívejte se na zajímavý výsledek!